کپسول آتش نشانی بیوورسال

نتایج 1 تا 4 از کل 4 نتیجه

کپسول آتش نشانی وسیله ای است که وجود آن در همه جا از منزل گرفته تا محل کار و ... ضروری است. کپسول های آتش نشانی می بایست مطابق با دستورالعمل های شهری و کشوری به صورت ماهانه و سالانه مورد بازرسی قرار گیرند تا از کارایی مناسب آن ها اطمینان حاصل گردد. هنگام بررسی کپسول های آتش نشانی باید به سه سوال پاسخ داده شود:

  • آیا کپسول آتش نشانی در محل مناسبی قرار دارد؟
  •  آیا نمایان و قابل دسترسی آسان است؟
  •  آیا فشار سنج، فشار را به درستی نشان می دهد؟

کاربرد کپسول آتش نشانی بیوورسال

بیوورسال به خاطر قابلیت به انحصار در آوردن هیدروکربن ها، باعث می شود که نواحی خاموش شده امکان اشتعال مجدد را نداشته باشند و از بروز پدیده هایی چون Back draft و flash over جلوگیری می نماید. این کپسول آتش نشانی پرکاربرد برای خاموش کردن حریق ناشی از مواد بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد که برخی از آن ها عبارتند از: جامدات اشتعال پذیر، مایعات اشتعال پذیر، گازهای اشتعال پذیر، حریق های ناشی از مواد الکتریکی، روغن های خوراکی و فلزات مشتعل شونده.

مشخصات کپسول بیوورسال

مواد: بیوورسال QF-R
کاربردها: گروه های آتش A, B, C, D, F
بدنه: ورق روغنی 1.2 و 2 میلی ترکیبی
رنگ: پودری ضد اشعه ی فرابنفش با پوشش 60 میکرون
نازل: پاشنده ی مخصوص مایع و کف
قدرت پرتاب: بیشتر از کپسول های متداول
زمان تخلیه در فشار متوسط به بالا: برای کپسول 6 کیلوگرمی 40 ثانیه و برای کپسول 12 کیلوگرمی 65 ثانیه
شیلنگ: خارجی با قابلیت تحمل فشار 20 بار
این کپسول در انواع اسپری 500 گرمی، سیلندرهای پرتابل 1 تا 12 کیلوگرمی و سیلندرهای چرخ دار 25 و 50 کیلوگرمی تولید می شود.

کپسول بیوورسال تدبیر

جنس کپسول آتش نشانی بیوورسال با برند تدبیر ورقه ی فولاد مبارکه و حجم آن 6 لیتر است. نام آن برگرفته از مواد به کار رفته در این کپسول یعنی بیوورسال آلمان است. از کاربردهای این کپسول می توان به اطفای حریق ناشی از گازها، مایعات قابل اشتعال، جامدات معمولی و روغن ها و فلزات قابل اشتعال اشاره کرد. این کپسول ساخت ایران است و دارای استاندارد از کشورهای روسیه و آلمان می باشد. این کپسول با رعایت تست هیدرواستاتیک تا 5 سال به تعویض مواد نیاز ندارد.

قیمت کپسول بیوورسال

قیمت های کپسول بیوورسال با برند تدبیر و محصولاتی که در سایت ایمن پیشتاز ارائه می شود به شرح زیر است. کپسول بیوورسال در برندهای دیگر با قیمت هایی متفاوت نیز وجود دارد که قیمت های کپسول یک کیلویی آن در حال حاضر از 280 هزار تومان شروع می شود و برای کپسول های سنگین تر قیمت بالاتر می رود. به طور مثال در حال حاضر قیمت کپسول بیوورسال 25 کیلوگرمی یک میلیون و نهصد هزار تومان و کپسول بیوورسال 50 کیلوگرمی سه میلیون و دویست هزار تومان می باشد.