کپسول آتش نشانی توچال

کپسول آتش نشانی وسیله ای است که وجود آن در همه جا از منزل گرفته تا محل کار و ... ضروری است. در اینجا به معرفی و بررسی برخی از مشخصات و کاربردهای کپسول آتش نشانی توچال می پردازیم. یکی از ویژگی های مهم کپسول آتش نشانی توچال که با وزن 6 کیلوگرم تولید می شود وزن ایده آل آن و قابل حمل بودن آسان آن می باشد. این کپسول دارای یک شیلنگ و یک ضامن می باشد که با رها کردن ضامن، عملیات محافظت در برابر حریق انجام می شود. در مجموع قیمت کپسول های آتش نشانی بر مبنای ساختار، ابعاد و نوع مواد به کار رفته در آن محاسبه می شود که این کپسول آتش نشانی در شرکت ایرانی توچال و با بهترین کیفیت تولید می شود. این کپسول 6 کیلوگرمی برای محیط های تا شعاع حدود 2 متر قابل استفاده است.

خرید کپسول آتش نشانی توچال

اغلب کپسول های آتش نشانی با آب و دی اکسید کربن پر شده اند و برای استفاده از ان ها می بایست اهرم بالای آن را فشار داد تا محتویات با فشار از آن خارج شود. در این کپسول ها ارتباط مخزن تحت فشار با قسمت بالای کپسول از طریق یک لوله میسر می شود، ضمن اینکه ارتباط میان لوله و دهانه ی خروجی توسط یک شیر فنری مسدود می شود.بار دیگر تاکید می کنیم که قیمت یک کپسول آتش نشانی به وزن کپسول و مواد به کار رفته در داخل آن بستگی دارد. در حال حاضر با توجه به نوسانات بازار و تغییرات زیاد در قیمت ها، قیمت دقیقی برای این محصول مشخص نیست.

قیمت کپسول آتش نشانی توچال

مشخصات کپسول آتش نشانی یک کیلوگرمی توچال عبارت است از: یک سال مدت بیمه و گارانتی، نوع پوشش رنگ الکترواستاتیک، نوع جوش CO2، استاندارد ملی با شماره ی 869، ظرفیت پودر یک کیلوگرم، نوع گاز ازت با خلوص 99.9 درصد. کپسول آتش نشانی توچال در اندازه های 2، 3، 4 و 6 کیلوگرمی نیز قابل خریداری است. برخی از مشخصات کپسول 6 کیلوگرمی توچال عبارتند از:

نوع: مخلوط پودر و گاز، نوع گاز: ازت با خلوص 99.9 درصد، فشار گاز: 15 الی 17.5 بار، فشار انفجار: 85 بار، ارتفاع: 40 سانتی متر، قطر: 15 سانتی متر نوع پوشش: رنگ الکترواستاتیک، نوع جوش: جوش CO2 و بیمه و گارانتی یک ساله.
اما به مانند هر وسیله ی مکانیکی دیگر، کپسول های آتش نشانی می بایست به طور منظم چک شوند تا از کارایی مناسب آن ها اطمینان حاصل گردد. شما به عنوان صاحب یا مسئول یک ساختمان که در آن کپسول آتش نشانی قرار دارد، مسئول نگه داری از این وسیله ی حیاتی هستید. کپسول های آتش نشانی باید هر ماه یکبار بررسی شده و بر عملکردشان نظارت صورت بگیرد.