استانداردهای نصب فایر باکس

استانداردهای نصب فایر باکس از جمله نکاتی است که در هنگام نصب آن باید به آن توجه گردد. برای نصب فایر باکس ها می بایست به استانداردهای لازم سیستم تاسیساتی و جانمایی فایر باکس توجه کرد. این جعبه می بایست در جایی نصب شود که در دید عموم و در نزدیکی درهای ورودی و خروجی، پاگردها و پله های اضطراری باشد. از نصب آن در شکاف ها و پشت دیوارها بپرهیزید تا هنگام نیاز بتوان از آن به سهولت استفاده کرد. از وصل بودن لوله انتقال دهنده آب به شیر آب شهری می بایست اطمینان حاصل کرد، همچنین فشار لازم در بالاترین نقطه نباید کمتر از 2 اتمسفر باشد و قطر لوله های بالا دهنده نباید کمتر از 2 اینچ باشد. فایر باکس نباید در محل ایزوله شده از حریق نصب شود، مگر اینکه کارشناس آتش نشانی نصب آن را در چنین مکان هایی را تایید کند. ترجیحا رنگ در جعبه قرمز باشد و از رنگهایی که هم سطح دیوار است برای رنگ در جعبه استفاده نشود. در صورتی که رنگ در قرمز نمی باشد بر روی جعبه های فایر باکس می بایست علامت فایر باکس نصب شود. این علامت می بایست حداقل 150 میلی متر باشد. در نصب جعبه می بایست دقت لازم را انجام داد و آن را به طوری نصب کرد که کل شیلنگ به راحتی از قرقره بیرون بیاید.

استاندارد ارتفاع نصب جعبه آتشنشانی

استاندارد ارتفاع نصب جعبه آتشنشانی 110 سانتی متر از کف زمین می باشد و بر روی دیوار یا داخل دیوار نصب می گردد. هر جعبه آتشنشانی می بایست تا شعاع 20 متر اطرافش را پوشش دهد، در واقع حداکثر فاصله نصب جعبه ها نباید از 30 متر تجاوز کند. توصیه می کنیم برای تعیین محل درست و دقیق جعبه آتشنشانی از متخصصین آتشنشانی کمک بگیرید تا بتوانید آن را در محل مناسب و ارتفاع درست نصب کنید.


ارتفاع جعبه آتشنشانی از کف

ارتفاع جعبه آتشنشانی از کف با توجه به توکار یا رو کار بودن آن متفاوت می باشد. در صورتی که جعبه آتشنشانی تو کار نصب می شود ارتفاع آن از کف می بایست بالای 70 سانتی متر باشد. اما اگر جعبه آتشنشانی روکار نصب می شود ارتفاع آن از کف می تواند بالای 130 سانتی متر باشد.

ارتباط با ایمن پیشتاز
  • تلفن ثابت: 66349637-021

    تلفن همراه: 4021425-0912

    آدرس: تهران، خیابان امام خمینی،

    کوچه جهانگردی، پاساژ رشید 2، طبقه 5، پلاک 1

  • 1