اولین مشخصه ای که می توانیم از mask بیان کنیم محافظت از شما در برابر تنفس انواع آلایندگی می باشد که همانند یک سپر حفاظتی در مقابل دهان و بینی شما قرار می گیرد. ماسک ها به عنوان یک پوشش آزاد بصورت عمومی مورد استفاده قرار می گیرند که در برابر نفوذ انواع گرد و غبار، بخار، سموم و میکروب ها جلوگیری می کند. استفاده از mask صورت تا حد قابل قبولی مانع از بیماری های تنفسی و شغلی می شود.

مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار

مدت زمان کارایی ماسک فیلتردار بستگی به شرایط محیطی دارد که شما در آن قرار دارید، باید بدانید که طول عمر باکتری ها در محیط بسته به نوع آنها از 2 ساعت تا 9 روز ادامه دارد. اگر در محیطی زندگی می کنید که با افراد بیمار در ارتباط هستید و یا با آلاینده های سمی مواجه هستید باید از ماسک فیلتردار استفاده کنید. معمولا مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار بستگی به نوع و جنس محصولات دارد که ماسک فیلتردار بصورت چند لایه ساخته می شوند و دارای الیاف با کیفیت با روزنه های بسیار ریز در حد میکرون می باشند. این دسته از محصولات به دلیل فیلتر تعبیه شده روی آن، هوای باز دم دهان و بینی را بطور کامل از محفظه داخلی ماسک خارج کرده و مانع از مرطوب شدن فضای داخلی می شود.

مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار

عمر مفید ماسک فیلتردار

اگر در محیط های آلوده قرار دارید به سبب جلوگیری از انتقال ویروس و عفونت ها باید از ماسک استفاده کنید، که باعث می شود تصفیه هوای تنفسی شما می شود. بر خلاف باور عمومی که در بین مردم رواج پیدا کرده است ماسک ها وسیله ای موقتی هستند که بصورت یکبار مصرف می توان از آنها استفاده کرد پس لازم به ذکر است هیچگاه از محصولات بهداشتی یک بار مصرف بطور مکرر استفاده نکنید زیرا هر صورت بند فیلتردار یک بازه زمانی مشخصی دارد که به عنوان طول عمر آنها در نظر گرفته می شود. پس اگر در محیط هایی که با انواع آلایندگی و باکتری قرار دارید بدون شک استفاده از ماسک فیلتر دار می تواند ضامن حفاظت سلامتی شما باشد. همانطور که می دانید ماسک فیلتردار معمولا لایه ای می باشند که این موضوع یک نکته مثبت به حساب می آید. نمونه های زیادی از mask در بازار وجود دارد که هر کدام با توجه به نوع ساخت آنها طول عمر متفاوتی دارند. پوشش دهنده دهان و بینی فیلتردار بصورت چند لایه ساخته می شوند و طول عمر آنها ما بین 8 تا 12 ساعت متغییر است. این محصول بطور کامل مجرای تنفسی را پوشش می دهد که این امر مانع از نفوذ آلاینده های سمی و میکروب به داخل بدن می شود.

نوشتن دیدگاه