یکی از آسیب های جدی و غیر قابل جبران که مستقیم بر بدن وارد می شود آلایندگی هوا می باشد که باعث می شود به مرور زمان به بدن ما آسیب های جدی وارد شود و اگر با مشکلات تنفسی مواجه باشید عملا نمی توانید در مواقع آلودگی شدید مقاومت کنید. این موضوع در کلان شهرها آنقدر مورد اهمیت قرار گرفته است که سازمان های مختلف شهری از جمله سازمان کنترل ترافیک در ساعات مختلف روز قانون محدودیت عبور و مرور وسایل نقلیه را به اجرا درآورده است. با گسترده تر شدن شهرها بدون شک آلایندگی هوا افزایش پیدا می کند و باعث آسیب های جدی بر بدنه جامعه علل الخصوص افراد مسن می شود، یکی از راه های جلوگیری از آلودگی هوا استفاده از ماسک فیلتردار می باشد زیرا به عنوان مانع عمل می کند و در برابر ذرات ریز آلاینده های مقاوم میباشد و در نهایت باعث می شود هوای نسبتا تمیزی را تنفس کنید. با توجه به نکات توضیح داده شده برای پیشگیری از آسیب های تنفسی حتما از صورت پوش بهداشتی استفاده کنید، در صورتی که تمایل به مشاهده بهترین ماسک فیلتردار را دارید در این بخش با ایمن پیشتاز همراه باشید.

استفاده از ماسک فیلتردار در هنگام آلودگی هوا

همیشه آلودگی هوا بر اساس ذرات ریزی که در هوا معلق هستند محاسبه می شود که بعضی از آنها آنقدر ریز هستند که با ورود به دستگاه تنفسی باعث آسیب جدی به بدن می شود. با توجه به ذرات ریز که در هوا معلق هستند ماسک ها می توانند از ورود آنها به بدن جلوگیری کنند. اگر بخواهیم به بررسی آناتومی صورت پوش فیلتردار بپردازیم باید بدانید که این دسته از ماسک ها بصورت لایه بندی توسط دستگاه های کاملا بهداشتی تولید می شوند که علاوه راه ورود ذرات به داخل را سخت نموده و مانع از ورود ذرات ریز آلوده به مجرای تنفسی می شود. صورت بندها به دو دسته ساده و فیلتردار دسته بندی می شوند که نوع فیلتردار آن به دلیل چند لایه بودن آن دارای روزنه های بسیار ریز می باشند. بعضی از صورت بند فیلتردار با حساسیت بسیار بالا تولید می شوند که این روزنه ها از ورود ذرات ریز با سایز 0.3 میکرون جلوگیری می کند. با توجه به تحقیقاتی که توسط سایت ایمن پیشتاز بر روی ماسک فیلتردار در هنگام آلودگی هوا انجام داده است به این نتیجه رسیدیم که بهترین صورت بند می تواند از نوع فیلتردار باشد که در بازار با عناوین مختلف موجود می باشند، از نظر ما صورت پوش فیلتردار که در چند لایه ساخته شده باشد بهترین ماسک حفاظی می باشد. این دسته از محصولات علاوه بر قیمت مناسبی که دارد در تمام داروخانه های سطح شهر یافت می شود. اصولا ماسک هایی که در ایمن پیشتاز ارائه می شود چند لایه می باشند که اکثر آنها با الیاف نانو ساخته شده اند. وجود فیلتری که بر روی سطح این دسته محصولات تعبیه شده است، هنگام تنفس آلودگی هوا را از بین می برد و باعث می شود بتوانید هوای سالم تنفس کنید.

استفاده از ماسک فیلتردار در هنگام آلودگی هوا

استفاده صحیح از ماسک فیلتردار در هنگام آلودگی هوا

همانطور که می دانید ماسک ها موانعی هستند که از ورود آلودگی و میکروب ها به بدن جلوگیری می کند، و به طور کامل اجزای صورت را پوشش می دهد که از جمله آنها می توان به دهان و بینی اشاره کرد، که همانند یک سپر ایمنی عمل می کند. توجه داشته باشید که ماسک ها بصورت یک بار مصرف تولید می شوند و هنگام استفاده صحیح باید به یک سری نکات توجه کنید. با توجه با مواد اولیه که در ساخت این محصولات نقش دارد باید بدانید که هر کدام از آنها در زمان مشخصی قابلیت استفاده دارند به عبارتی تاریخ مصرف دارند و در صورت استفاده مجدد کارایی اولیه خود را دیگر ندارد. پس در هنگام استفاده از صورت بند فیلتردار باید به تایم استفاده آن دقت کنید زیرا اگر به این نکات توجه نکنید عملا هیچ ماسکی نمی تواند بطور قطعی سلامت شما را در برابر انواع آلودگی تضمین کند.

نوشتن دیدگاه