نام دیگر قرقره های آتش نشانی

نام دیگر قرقره های آتش نشانی چیست؟ قرقره های آتش نشانی با نام های مختلفی شناخته می شوند و این موضوع بستگی به نوع قرقره و شیلنگ مورد استفاده در آن ها دارد که در ادامه این مطلب از ایمن پیشتاز بیشتر به آن خواهیم پرداخت و نکاتی را در این خصوص با شما در میان خواهیم گذاشت. اما قبل از همه چیز شما باید در نظر داشته باشید که یکی از مواردی که باعث تغییر نوع  قرقره های آتش نشانی در ساختمان می شود این است که به چه منظوری در ساختمان شما استفاده شده است، در کدام یک از طبقات شما قرار دارد، کاربری ساختمان شما چیست و… البته این مورد را باید به یاد داشته باشید که این شما نیستید که در مورد نوع قرقره آتشنشانی مورد نظرتان باید تصمیم بگیرید، بلکه نوع قرقره مورد استفاده در ساختمان شما باید توسط کارشناس آتش نشانی طبق اصول و بخشنامه هایی که در زمینه امنیت ساختمان در برابر آتش سوزی در نظر گرفته شده است، مشخص شود. در ادامه قدم به قدم این موضوع را برای شما روشن خواهیم کرد، پس اجازه دهید تا ببینم قرقره های آتش نشانی کجا کاربرد دارند.

هوزریل آتشنشانی

کاربرد قرقره های آتشنشانی

کاربرد قرقره های آتشنشانی امروزه در مواردی است که ما بسته خاموش سازی آتش به وسیله آب یا فوم را داریم. این قرقره ها که شیلنگ آتش نشانی به دور آنها پیچیده شده است به ما کمک می کنند تا شیلنگ آتش نشانی خود را از روی آنها به راحتی باز کنیم، به محل آتش‌سوزی رسانده و عملیات اطفای حریق را انجام دهیم و در پایان مجدداً آن را به گونه‌ای جمع کنیم که فضای زیادی را اشغال نکند. ماشین های آتش نشانی یکی از از مواردی هستند که در آنها از برقراری آتش نشان می دهد استفاده می شود، مورد بعدی جعبه های آتش نشانی هستند که در طبقات مختلف یک ساختمان قرار می گیرند و برای اطفاء حریق دستی استفاده می شوند.

قرقره آتشنشانی شیلنگ برزنتی

نام دیگر قرقره آتشنشانی

نام دیگر قرقره آتشنشانی که معمولاً برای استفاده از افراد غیر متخصص در جعبه های آتش نشانی ساختمان ها و یا به صورت جداگانه در کارگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد، قرقره های هوزریلی است. دلیل نامگذاری این نوع قرقره آتش نشانی این است که شیلنگ مورد استفاده در آنها از جنس پلاستیک مقاوم می باشد و برای استفاده از آنها نیازی به نیروی متخصص نیست، مورد بعدی که در خصوص این قرقره ها باید بدانید این است که قسمت قرقره که شیلنگ به دور آن پیچیده میشود وظیفه آبرسانی به شیلنگ را دارد و عملکرد آن به این صورت است که از مرکز قرقره آب شیلنگ می رسد و این کار توسط یک هرزگرد انجام می شود. البته این نکته بسیار مهم را فراموش نکنید که قرقره های آتش نشانی هوزریلی یکی از انواع قرقره های آتش نشانی به شمار می روند که در ادامه این مطلب بیشتر در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

قرقره آتشنشانی هوزریل

خصوصیات قرقره آتش نشانی هوزریلی

خصوصیات قرقره آتش نشانی هوزریلی عبارتند از:

  • آبرسانی به شیلنگ های آتش نشانی در این نقره به وسیله یک قسمت هرزگرد در مرکز قرقره انجام می شود.
  • شیلنگ های لاستیکی استفاده شده در این قرقره ها توانایی تحمل فشار زیادی دارند و در برابر تا شدن و فشار، مقاوم هستند.
  • قطر شیلنگ های هوزریل ۱۹ میلی متر می باشد.
  • برای استفاده از این نوع قرقره شما نیاز ندارید که شیلنگ را به صورت کامل از روی آن باز کنید و همین باعث می شود که حتی افراد بدون تخصص در عرصه آتش‌نشانی بتوانند با استفاده از این نوع قرقره به اطفاء حریق کمک کنند.
  • آب مورد نیاز قرقره های آتش نشانی هوزریلی به وسیله سیستم آبرسانی تر یا همان رایزرهای تر انجام میشود، به همین دلیل در مکان هایی که از این نوع قرقره استفاده می‌کنند باید حتماً یک مخزن آب اضطراری و پمپ برای آن در نظر گرفته شود.
  • ساختار شیلنگ مورد استفاده در این نوع قرقره آتش نشانی به این صورت می باشد که از داخل یک تیوب با مقاومت بالا در برابر فشار قرار گرفته و اطراف آن را نخ های محکمی قرار دادند که مقاومت آن را افزایش دهد. همچنین در سطح بیرونی آن نیز یک لایه ضخیم از جنس پی وی سی قرار دادند تا مقاومت آن در برابر کشش و سایش افزایش یابد. 
نوشتن دیدگاه