یکی از مشکلات بزرگی که امروزه با آن دست و پنجه نرم می کنیم هوای آلوده ای است که در سطح شهر پراکنده شده که برای جلوگیری از آن می توانیم از ماسک فیلتر دار استفاده کنیم. همواره تمام دارایی ما سلامتی بدنمان است که با مراقبت از آن می توانیم به ادامه حیات خود ادامه دهیم. در هر سنی که باشید فرقی ندارد زیرا ذرات ریزی که در هوا وجود دارند و اغلب آنها ویروس ها، باکتری ها و سموم می باشند از طریق دستگاه تنفسی به بدن وارد می شوند. این ذرات آنقدر ریز هستند که به طور طبیعی با توجه به نوع آنها قطر هر یک از 0.1 میکرون شروع می شود و تا 5 میکرون ادامه دارند. ویروس ها عامل یک دردسر بزرگ برای افراد به حساب می آید که اگر از ماسک فیلتر دار استفاده نکنید باعث می شود شما را تا مرز نابودی پیش ببرد. بدون شک صورت بندهای فیلتر دار همانند یک سپر ایمنی عمل می کنند و با قرار دادن آن روی صورت ضامن سلامتی شما می باشد.

ساختار ماسک فیلتر دار

معمولا از ماسک سوپاپ دار در مکان های عمومی، کارگاه های صنعتی و ... استفاده می کنند، این نکته را هیچ گاه از یاد نبرید که قرار گرفتن در معرض آلودگی گاهی مواقع اثرات مخربی را روی سیستم تنفسی و دیگر نقاط بدن می گذارد که با خرید ماسک فیلتر دار می توانید در برابر آلودگی ها مقاومت کنید. ساختار صورت پوش فیلتر دار به صورت چند لایه می باشد که هر کدام از لایه ها با الیاف نانو تشکیل شده اند این الیاف به دلیل روزنه های بسیار ریزی که دارد مانع عبور هوا از آن می شود، و تنها راه تنفس درون محفظه ماسک فیلتر آن می باشد که از چند لایه محافظتی تشکیل شده است که هنگام مصرف براحتی هوای دم و بازدم را در خود رد و بدل می کند.

ساختار ماسک فیلتر دار

انواع ماسک فیلتر دار

معمولا ماسک های زیادی در بازار وجود دارد که با اسم های شناخته شده توسط مردم خریداری می شوند که مصرف هر کدام از آنها با توجه به نوع مواد اولیه ای که در آن بکار رفته است متفاوت می باشد. عموما صورت بندها در کلاس مختلف از جمله N, FFP , 3M ساخته شده اند، که هر کدام طبق استاندارد جهانی تولید می شوند و توسط ایمن پیشتاز با قیمت بسیار مناسب ارائه می شود.

نوشتن دیدگاه